Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje, paser i odnaleziony samochód

Data publikacji 25.06.2008

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch złodziei samochodu. Wojciech P. (17 l.) i Kamil Ż. (19 l) ukradli dostawcze kia w Siennicy. Przedwczoraj w ręce funkcjonariuszy wpadł także paser, 31-letni Czesław M., a zaraz potem został odnaleziony samochód. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty kradzieży i umyślnego paserstwa.

Niespełna tydzień temu, jeden z mieszkańców Mińska Mazowieckiego zgłosił się do komendy i powiadomił o kradzieży jego dostawczego kia, które zaparkował przy jednej z posesji w Siennicy.

Sprawa od razu trafiła do kryminalnych specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Policjanci bardzo szybko wytypowali dwóch mieszkańców powiatu mińskiego Kamila Ż i Wojciecha P., których tego dnia widziano w Siennicy. Wskazanie tych właśnie mężczyzn okazało się trafne. Funkcjonariusze zebrali informacje pozwalające na zatrzymanie i przedstawienie im zarzutów.

Obaj złodzieje pojazdu zostali zatrzymani w tym samym czasie, obaj też byli bardzo zaskoczeni wizytą policjantów w ich domach. Kamil Ż. i Wojciech P. przyznali się do kradzieży kia. Nie potrafili jednak powiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się samochód. Twierdzili, że sprzedali je w jednym z okolicznych skupów złomu. Policjanci natychmiast sprawdzili te informacje. Trafili do pasera, którym okazał się 31- letni Czesław M. z Mińska Mazowieckiego. W dniu, kiedy go zatrzymano, odnaleziono też samochód, który paser ukrył na jednej z mińskich uliczek. Dzisiaj przedstawiono mu zarzut umyślnego paserstwa.
Powrót na górę strony