Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany skorumpowany urzędnik

Data publikacji 25.06.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych z komendy wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali urzędnika z urzędu miejskiego. Jest on podejrzany o to, że wykorzystując swoje stanowisko służbowe przyjmował korzyści majątkowe.

Policjanci ustalili, że mężczyzna pracujący na stanowisku kierowniczym w urzędzie miejskim w Radomiu może przyjmować łapówki. Wykorzystywał on przy tym swoje stanowisko i swój wpływ na wdrażane w urzędzie inwestycje o charakterze telekomunikacyjnym.

Policjanci podjęli działania. Ustalili konkretną inwestycję, podczas której urzędnik planował przyjąć łapówkę od wykonawcy, w zamian za udzielenie mu zamówienia na wykonanie prac. Dalsze czynności ukierunkowali w taki sposób, aby zatrzymać kierownika na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Chociaż mężczyzna był ostrożny i działał w sposób przemyślany tak, by utrudnić ewentualne działania organów ścigania, funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją okazali się skuteczni.

Zatrzymali urzędnika w centrum miasta, gdy przyjmował łapówkę w wysokości kilku tysięcy zł. Na chwilę przed zatrzymaniem mężczyzna przekazał przyjętą łapówkę towarzyszącej mu kobiecie, która schowała pieniądze w bieliźnie osobistej. W momencie zatrzymania urzędnik był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Realizacja sprawy była możliwa dzięki pomocy pracowników urzędu miejskiego w Radomiu.
Powrót na górę strony