Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za grożenie śmiercią 9-letniemu chłopcu

Data publikacji 19.07.2023

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował sąd na wniosek prokuratora wobec agresywnego 26-latka. Mężczyzna kierował groźby pozbawienia życia w stosunku do 9-letniego chłopca. W chwili zatrzymania mieszkaniec Świętochłowic miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi do 2 lat więzienia. Jednak jako recydywiście, mężczyźnie grozi surowszy wyrok.

Na początku miesiąca mundurowi ze świętochłowickiej komendy pojechali pilnie na interwencję. Stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna miał grozić 9-latkowi śmiercią. Na miejscu zastali roztrzęsioną zgłaszającą — matkę chłopca, która wskazała sprawcę. Agresor miał biec za dzieckiem, krzycząc, że go zabije. Mężczyzna został szybko zatrzymany przez policjantów. Był pobudzony i agresywny. Matka chłopca od razu złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Badanie trzeźwości wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a za swój czyn odpowie przed sądem. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Jednak jako recydywiście, tymczasowo aresztowanemu mężczyźnie sąd może wymierzyć surowszą karę.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony