Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem kontrolera biletów

Data publikacji 25.06.2008

Jechał bez biletu. Gdy kontroler poprosił o okazanie ważnego biletu, próbował najpierw uciekać, a następnie ugodził nożem pracownika. Na szczęście rana okazała się niegroźna. Napastnika obezwładnili kontrolerzy i wezwali Policję. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj przed południem załoga patrolowa (policjant i strażnik) otrzymała wezwanie w związku z pchnięciem nożem, do którego miało dość w rejonie przystanku tramwajowego przy al. Jana Pawła II i Stawki. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali zranionego kontrolera biletów, dwóch współpracowników i pasażera.

Z relacji pracowników ZTM wynikało, że 33-letni Abu S. został przyłapany w tramwaju linii 17 na jeździe "na gapę". Mężczyzna wyszedł na zewnątrz, ale już na schodkach tramwaju uderzył w twarz jednego z kontrolerów, a następnie próbował uciec. Gdy nie mógł przebiec na drugą stronę ulicy z uwagi na duże natężenie ruchu, ponownie zaatakował kontrolera, tym razem nożem. Na szczęście, rana okazała się niegroźna. Mężczyznę obezwładnili bardzo szybko pozostali kontrolerzy i natychmiast wezwali funkcjonariuszy.

33-letni Abu S. trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śródmiejscy śledczy przesłuchają mężczyznę. Niewykluczone, że usłyszy on zarzut zmuszania do określonego zachowania i uszkodzenia ciała.
Powrót na górę strony