Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana traktorzystka bez prawa jazdy i OC

Data publikacji 25.06.2008

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 44-letnią kobietę, która na drodze Lichtajny-Drwęck jechała ciągnikiem rolniczym z przyczepą mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierująca nie posiadała także prawa jazdy oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 16:00 oficer dyżurny komisariatu Policji w Olsztynku otrzymał zgłoszenie o tym, że na drodze Lichtajny-Drwęck środkiem jezdni jedzie kobieta ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Jej sposób jazdy wskazywał, że prawdopodobnie może być nietrzeźwa. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Na wskazanej drodze funkcjonariusze zauważyli ciągnik, który faktycznie jechał środkiem drogi nie zważając na pozostałych uczestników ruchu.

Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Od 44-letniej Anny P. było czuć zapach alkoholu. Funkcjonariusze skontrolowali jej stan trzeźwości. Jak się okazało kierująca miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jednak 44-latka nie tylko w taki sposób złamała prawo. Otóż Anna P. nie posiadała ani prawa jazdy ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.
Powrót na górę strony