Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez sąd we Włoszech zatrzymany

Data publikacji 21.07.2023

Zatrzymany przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy 37-letni obcokrajowiec kilka lat ukrywał się przed organami ścigania. Do chwili, gdy wystawiony przez włoski sąd Europejski Nakaz Aresztowania trafił do poszukiwaczy. Tylko kilka dni zajęło funkcjonariuszom namierzenie podejrzewanego o handel ponad pół toną haszyszu i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

W ubiegłym tygodniu do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy trafił Europejski Nakaz Aresztowania wydany 2 maja przez sąd we Włoszech. Na jego podstawie miał znaleźć się za kratami 37-letni obcokrajowiec. Mężczyzna jest bowiem podejrzewany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i handel ponad pół toną haszyszu. Przestępstw tych miał dokonać w latach 2020/2021 na terenie Włoch i Hiszpanii.

Poszukiwacze z komendy wojewódzkiej, którzy zajęli się namierzeniem 37-latka, w toku prowadzonych czynności, ustalili, że może on przebywać na terenie Torunia. Postanowili więc zweryfikować posiadane informacje.

W minioną środę (19.07.23), rano pojechali pod wytypowany adres, gdzie w jednym z domów zatrzymali podejrzewanego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia (20.07.23) został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie złożył zeznania.

Dzisiaj (21.07.23) w sądzie zapadną dalsze decyzje w jego sprawie.  

Film KWP_poszukiwany_ENA__2_.mp4

Pobierz plik KWP_poszukiwany_ENA__2_.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.38 MB)

Powrót na górę strony