Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni opiekunowie

Data publikacji 25.06.2008

Dolnośląscy policjanci dwukrotnie interweniowali wczoraj wobec nietrzeźwych opiekunów dzieci. W powiecie kłodzkim 3-latek bez opieki dorosłych chodził po ulicy, a w Wołowie nietrzeźwa matka zabrała ze sobą do baru małoletnią córkę.

Kilka minut po godzinie 19.00 oficer dyżurny komendy powiatowej w Kłodzku został poinformowany, że w jednej z miejscowości powiatu, na ulicy, znajduje się bez opieki 3-letnie dziecko. Dyżurny natychmiast wysłał patrol, który na miejscu zastał zgłaszającą kobietę opiekującą się znalezionym malcem. Po ustaleniu adresu zamieszkania dziecka funkcjonariusze udali się na miejsce. W mieszkaniu zastali drugie dziecko w wieku 2 lat oraz śpiącą kobietę. Jak się okazało, była to 61-letnia babcia dzieci, sprawująca nad nimi opiekę. Kobieta była nietrzeźwa, przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Opiekunkę przewieziono do policyjnego aresztu, a dzieci do domu małego dziecka w Kłodzku.

Podobny przypadek miał miejsce w Wołowie. W jednym z barów przebywała nietrzeźwa matka z 3-letnią córką. Kobieta awanturowała się ze swoim konkubentem, który także był pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie u matki dziecka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta zostawiła w domu bez opieki drugie dziecko. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana w izbie wytrzeźwień.

W obu przypadkach, jeżeli okaże się, że nietrzeźwi opiekunowie narazili swoich podopiecznych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony