Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rok więzienia dla 49-letniego pedofila

Data publikacji 25.06.2008

Działania złotoryjskiej Policji doprowadziły do postawienia przed sądem 49-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który utrzymywał stosunki seksualne z 14-letnim chłopcem. Sąd skazał mężczyznę na rok pozbawienia wolności.

Na jego trop złotoryjscy policjanci wpadli pod koniec 2007 roku, jednak prowadzone działania operacyjne pozwoliły na jego aresztowanie dopiero wiosną br. Wtedy też funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania 49-latka zabezpieczyli komputer, w którym ujawnili setki zdjęć o tematyce pedofilskiej. Ponadto okazało się, że w komputerze mężczyzny znajduje się zainstalowane nielegalne oprogramowanie. Wnikliwie prowadzone przez policjantów postępowanie, pozwoliło udowodnić 49-letniemu mężczyźnie, że od maja 2006 do stycznia 2008 utrzymywał kontakty seksualne z 14-latkiem. Jak się okazało chłopiec w zamian otrzymywał pieniądze i sponsorowane wycieczki.

Mężczyzna kilka lat temu osiedlił się na terenie powiatu złotoryjskiego, podając się za duchownego. Na dolny Śląsk przyjechał z Warszawy, gdzie zamieszany był aferę pedofilską na Dworcu Centralnym, za którą został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. W okolicach Złotoryi zakupił atrakcyjną posiadłość, w której organizował obozy i kolonie dla młodzieży.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały w tej sprawie, zostały przekazane do Sądu w Złotoryi, który skazał mężczyznę na 1 rok pozbawienia wolności. Otrzymał on również dożywotni zakaz zajmowania stanowisk i sprawowania funkcji związanych z wychowaniem i opieką nad nieletnimi oraz obowiązek powstrzymywania się od przebywania w środowisku lub miejscach, w których przebywają nieletni przez okres 15 lat.
Powrót na górę strony