Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdemaskowany fałszywy wolontariusz

Data publikacji 25.06.2008

Fałszywy wolontariusz wpadł w ręce toruńskich policjantów. Zdemaskowała go kobieta znająca fundację, na którą powoływał się mężczyzna. Za wyłudzenie grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

O mężczyźnie podszywającym się pod wolontariusza jednej z fundacji dyżurnego komendy miejskiej w Toruniu poinformowała kobieta, którą chwilę wcześniej mężczyzna poprosił o datek.

Mundurowi natychmiast pojechali sprawdzić zgłoszenie. Faktycznie, krótko po 20:00 na ul. Leszczynowej zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Posługiwał się on podrobionym identyfikatorem świadczącym o tym, że jest przedstawicielem jednej z toruńskich fundacji. Napotkanych ludzi zapewniał, że zebrane pieniądze trafią do dotkniętych chorobą dzieci i dorosłych.

Kobieta zdemaskowała oszusta, ponieważ znała zasady działania fundacji, na którą powoływał się mężczyzna. Doskonale wiedziała, że organizacja ta nigdy nie zajmowała się kwestowaniem.

Fałszywy wolontariusz wczorajszą noc spędził w areszcie. Policjanci ustalają jak długo mężczyzna działał i ile osób padło jego ofiarą. Za wyłudzenie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Powrót na górę strony