Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził pistoletem hukowym

Data publikacji 25.06.2008

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o grożenie pistoletem hukowym innemu mężczyźnie i żądanie od niego pieniędzy w zamian za zwrot telefonu komórkowego. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu zatrzymali 24–letniego mężczyznę, podejrzanego o grożenie pistoletem hukowym innemu 25-latkowi i żądanie od niego pieniędzy w zamian za zwrot telefonu komórkowego.

Obaj mężczyźni znali się wcześniej. Tego dnia spotkali się przypadkowo na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął pistolet hukowy i oddał strzał do góry. Następnie 24–latek zażądał telefonu komórkowego od pokrzywdzonego, później uzależnił jego zwrot od zapłaty 400 zł. Gdy nie otrzymał pieniędzy, oddalił się z przywłaszczonym przedmiotem.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, natychmiast zatrzymali podejrzanego. Miał on przy sobie pistolet hukowy i przywłaszczony telefon.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za groźby oraz żądanie pieniędzy w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co grozi odpowiedzialność karna nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony