Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awaria jachtu na zalewie w Domaniowie. Z pomocą ruszyli policyjni „wodniacy” z Przysuchy

Data publikacji 25.07.2023

Przysuscy policjanci pełniący służbę na wodzie pomogli turystom dryfującym na zbiorniku wodnym w Domaniowie. Awaria silnika łodzi, silny wiatr, przebywające na łodzi dzieci oraz brak reakcji innych uczestników sportów wodnych — to wszystko nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Z pomocą przyszli policyjni wodniacy.

W niedzielę (23.07.2023) patrol „wodniaków" pełniący służbę na zbiorniku w Domaniowie zauważył dryfujący jacht, który wiatr spychał w kierunku zapory czołowej zbiornika. Kiedy mundurowi podpłynęli okazało się, że w jachcie zepsuł się silnik. Sternik jachtu, aby zapobiec rozbiciu łodzi, zacumował jacht na kotwicy. Mieszkańcy Warszawy oświadczyli, że od dłuższego czasu wzywali pomocy, jednak żadna z łodzi nie podpłynęła. Tego dnia był upał i silny wiatr, a na łodzi znajdowała się czwórka dorosłych i dwoje małych dzieci, natomiast łódź niebezpiecznie zbliżała się  do zapory. Policjanci natychmiast podjęli akcję ratunkową, wzięli łódź na hol i pomogli dopłynąć bezpiecznie do przystani. Żaden z żeglarzy nie potrzebował pomocy medycznej.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z wypoczynku na wodzie. Pamiętajmy, by właściwie oceniać swoją wiedzę i umiejętności. Uważajmy na szybko zmieniające się warunki pogodowe, takie jak burza lub nagłe podmuchy wiatru. Kolejna rzecz to posiadanie obowiązkowego wyposażenia ratunkowego – kamizelek asekuracyjnych i koła ratunkowego, które naprawdę mogą nam uratować życie w kryzysowej sytuacji. Policjanci będą na bieżąco sprawdzać tego typu akcesoria, a także trzeźwość sterników i innych użytkowników jednostek pływających. Dbajmy o własne bezpieczeństwo!

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony