Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził policjantom przedmiotem przypominającym broń – reakcja mundurowych była natychmiastowa

Data publikacji 26.07.2023

Policjanci z referatu interwencyjnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który w stronę umundurowanych funkcjonariuszy jadących radiowozem, wymierzył przedmiot przypominający broń, a następnie zaczął nim wymachiwać. Sprawca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

W poniedziałek (24.07.2023) po północy policjanci referatu interwencyjnego jadąc oznakowanym radiowozem, zatrzymali pojazd na czerwonym świetle na ul. Do Studzienki. Podczas postoju mundurowi zauważyli, że pasażer pojazdu opel astra wymierzył w ich stronę przedmiot przypominający broń, a następnie zaczął nim wymachiwać. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali opla do kontroli. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który wcześniej celował w stronę policjantów. Cały czas trzymał w ręku przedmiot przypominającym broń. Na skutek poleceń wydanych przez mundurowych, mężczyzna odłożył ten przedmiot na ziemi.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego oraz zabezpieczyli czarny pistolet na plastikowe kulki, który przypominał broń palną. Jak się okazało, 27-letni mężczyzna był pijany i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Za przestępstwo kierowania gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony