Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czeskie odznaczenia dla polskich policjantów

Data publikacji 26.06.2008

Komendant powiatowy Policji w Cieszynie wraz ze swoimi zastępcami zostali uhonorowani odznaczeniami Prezydenta Policji Republiki Czeskiej za współpracę w zwalczaniu przestępczości międzynarodowej.Jednym z powodów nadania odznaczeń było uruchomienie pierwszych polsko-czeskich patroli, tuż po wejściu Polski i Republiki Polskiej do strefy Schengen w lutym 2008 roku, oraz współpraca w walce z przestępczością przygraniczną.

W komendzie powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczenia czeskich odznaczeń honorowych, nadanych przez Prezydenta Policji Republiki Czeskiej za współpracę z czeską policją w zwalczaniu międzynarodowej przestępczości.

Odznaczenia wręczył komendant Policji powiatu Karvina pułk. Ing Phd. Martin Hrinko, w obecności swojego zastępcy podpułk. Milosza Poloczka i komendanta komisariatu Policji w czeskim Cieszynie nadpor. Milosza Pollaka. Odznaczenia odebrał komendant powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Ireneusz Szwarga oraz jego zastępcy - mł. insp. Janusz Picha i nadkom. Jacek Bąk.

Jednym z powodów nadania odznaczeń było uruchomienie pierwszych polsko-czeskich patroli, tuż po wejściu Polski i Republiki Polskiej do strefy Schengen w lutym 2008 roku, oraz współpraca w walce z przestępczością przygraniczną.
Powrót na górę strony