Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 01.08.2023

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Barwicach, wracając ze służby do domu, zauważył niebezpiecznie jadący samochód. Funkcjonariusz bez chwili zastanowienia zatrzymał auto i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj, 31.07.2023 r., starszy posterunkowy Maciej Chyliński - dzielnicowy z Posterunku Policji w Barwicach, po zakończonej służbie wracał do domu. Choć służba zakończyła się o planowanej godzinie, dzielnicowy musiał opóźnić swój powrót do domu. Wracając po służbie policjant zauważył forda, którego kierujący nie mógł utrzymać toru jazdy. Kierowca swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusz, podejrzewając, że kierujący osobówką może być pijany, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. W bezpieczny sposób spowodował, że ten zatrzymał się a następnie policjant wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Policjant o wszystkim poinformował dyżurnego szczecineckiej komendy, który na miejsce wysłał patrol.

Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość 45-latka. Podczas badania urządzenie wskazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony