Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach Policji

Data publikacji 26.06.2008

Lubelscy policjanci zatrzymali 19-letniego Pawła M. i 15-letniego Sławomira M. Kryminalni udowodnili wczoraj, że 19-latek ma na swoim koncie 17 włamań do mieszkań i samochodów. Czterech z tych przestępstw dokonał wspólnie z zatrzymanym 15-latkiem.

Paweł M. był podejrzewany przez policjantów o włamanie do jednego z mieszkań przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie pod koniec maja bieżącego roku. Skradł wtedy komputer wartości 700 zł. Podejrzewali również, że 15-latek mógł być jego wspólnikiem.

Wczoraj, podczas czynności z zatrzymanym 19-latkiem kryminalni z IV komisariatu Policji i sekcji kryminalnej KMP udowodnili, że wspólnie z 15-letnim Sławomirem M. w maju i czerwcu tego roku dopuścili się czterech włamań na terenie Lublina. Sprawcy skradli m.in. rower górski z ogrodzonej posesji, pieniądze i sprzęt elektroniczny z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego oraz włamali się do sklepu spożywczego i mieszkania.

19-latek przyznał się również do kilkunastu innych przestępstw, głównie włamań do samochodów na terenie lubelskich dzielnic Czuby i LSM. Wśród tych przestępstw większość nie została jeszcze zgłoszona Policji przez pokrzywdzonych. Są to włamania do samochodów.

15-letni Sławomir R. został przekazany pod opiekę rodzicom, a za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 19-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za włamania może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony