Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krasnostawscy policjanci uratowali 54-latka

Data publikacji 02.08.2023

Błyskawicznie podjęta interwencja i reakcja funkcjonariuszy pozwoliły uniknąć tragedii. Krasnostawscy policjanci uratowali 54-latka, który targnął się na swoje życie. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i trafił pod opiekę lekarzy.

W niedzielę (30.07.2023) około godziny 21:00 dyżurny krasnostawskich policjantów odebrał zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który zamierza targnąć się na swoje życie.

Pod wskazany adres błyskawicznie dotarli policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego krasnostawskiej komendy Policji, którzy zastali nieprzytomnego mężczyznę w korytarzu. Policjanci niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej i prowadzili ją do czasu przyjazdu załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Dzięki działaniom sierż. szt. Jarosława Gołębiowskiego i st. post. Natalii Janeczek mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i w takim stanie został przekazany pod fachową opiekę medyczną.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Gdzie szukać pomocy:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, infolinia 800 70 222, centrumwsparcia.pl
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01, stopdepresji.pl
  • bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu - 121 212

lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony