Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar ukrywał w busie

Data publikacji 26.06.2008

Dresy, skarpety, koszulki, spodnie, bluzy - to wszystko znaleźli stołeczni policjanci w volkswagenie transporterze należącym do 26-letniego obywatela Sri Lanki. Jak ustalili funkcjonariusze dw. z przestępczością gospodarczą KSP, mężczyzna zaopatrywał praskich handlarzy wyrobami z naniesionymi bezprawnie znakami towarowi.

26-latka zatrzymano na parkingu przy stadionie X-lecia w Warszawie. Skontrolowano jego samochód. Szybko wyszło na jaw, że auto służyło mu za "magazyn". W środku policjanci odkryli 2.731 sztuk różnego rodzaju odzieży, m.in. dresy, skarpetki, koszulki, spodnie i bluzy. Odzież miała bezprawnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe. Szacuje się, że wartość zabezpieczonego towaru to co najmniej 103 tys. złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-letni obywatel Sri Lanki od pewnego czasu w ten sposób zaopatrywał praskich handlarzy. Proponował im nielegalny towar, którym oni następnie handlowali na stadionie i innych warszawskich bazarach. Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do jednostki Policji i przesłuchano. Teraz jego sprawą zajmą się dochodzeniowcy z Pragi Południe.
Powrót na górę strony