Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wodzisławscy policjanci uratowali 55-latka

Data publikacji 03.08.2023

Wodzisławscy policjanci zostali pilnie wysłani w rejon autostrady A1, gdzie miał leżeć nieprzytomny mężczyzna. 55-latek nie dawał żadnych oznak życia, stróże prawa natychmiast przystąpili do reanimacji. Dzięki natychmiastowej i fachowo udzielonej przez mundurowych pomocy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Wodzisławska Policja została powiadomiona o mężczyźnie, który po wyjściu z samochodu na drodze technicznej wzdłuż autostrady A1 w Mszanie miał nagle zasłabnąć. Służby powiadomiła żona, która wspólnie z nim podróżowała. W ten rejon zostali pilnie wysłani policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Sierżant sztabowy Wojciech Dudzik oraz starszy posterunkowy Oskar Kozieł błyskawicznie znaleźli się na miejscu. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Stróże prawa natychmiast przystąpili do reanimacji. Po trwającej ponad 20 minut walce o życie 55-latka udało się przywrócić pracę serca. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym. Policjanci pomagali przy dalszych czynnościach, które prowadzili już medycy. Okazało się, iż 55-latek przeszedł rozległy zawał serca, a mundurowi, dzięki szybko podjętej i skutecznie prowadzonej reanimacji, uratowali mężczyźnie życie.

Tym razem fachowa pomoc, której udzielili wodzisławscy policjanci, przyszła na czas. Pamiętajmy o podnoszeniu swoich podstawowych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Sytuacja, kiedy ktoś może potrzebować naszej pomocy, może się zdarzyć każdemu i wszędzie. Dlatego warto wiedzieć, jak pomóc.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony