Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu odznaczony przez Ministra Zdrowia

Data publikacji 03.08.2023

Komisarz Zbigniew Osiński – Kierownik Sekcji w Siedlcach Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Uroczystość z okazji wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” odbyła się w poniedziałek 31 lipca 2023 roku w Sokołowie Podlaskim. Krwiodawcy otrzymali odznaczenia z rąk m.in. wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Wśród odznaczonych znalazł się funkcjonariusz Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu – komisarz Zbigniew Osiński, który podzielił się z potrzebującymi blisko 25 litrami krwi.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawana jest od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony