Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka za kierownicą

Data publikacji 26.06.2008

Działdowscy policjanci zatrzymali kierującą fiatem uno Iwonę G. 32- latka prowadziła samochód mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie tylko w taki sposób złamała prawo, otóż nie posiadała w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. W samochodzie był również jej mąż i piątka dzieci. Rodzice przewozili je bez wymaganych fotelików.

Wczoraj około 17:00 w miejscowości Burkat działdowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiata Uno. Kierowcą okazała się 32-letnia mieszkanka gminy Kozłowo. Oprócz rodziców w pięcioosobowym samochodzie była również piątka dzieci. Najmłodsza dziewczynka miała1,5 roku, najstarsza 13 lat. Żadne z dzieci nie było umieszczone w obowiązkowym foteliku bezpieczeństwa. Zarówno od kierowcy, jak i pasażera było czuć zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że rodzice byli pijani. Kobieta miała 0,5, a mężczyzna około 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto Iwona G. nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdu.

32-latka tłumaczyła swoje zachowanie tym, że wraz z mężem i dziećmi pojechała w odwiedziny do rodziny, a tam wypiła jedno piwo. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Pięcioro dzieci zostało przekazanych pod opiekę wujkowi.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem mogli narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia swoje dzieci, to może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony