Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka złodziei okradająca markety w rękach Policji

Data publikacji 26.06.2008

Od pewnego czasu policjanci z Poznania odnotowywali liczne kradzieże z marketów na terenie miasta i powiatu. Wczoraj czteroosobowa szajka złodziei wpadła w ręce stróżów prawa w momencie kradzieży. Jeden z zatrzymanych ma już na swoim koncie liczne kradzieże i włamania i prawie połowę swojego życia spędził w zakładach karnych. Teraz do jego niechlubnego wyniku dopiszą się zapewne kolejne lata. Wszystkim zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa działała od co najmniej kilku tygodni. Sprawcy dokonywali kradzieży według jednego schematu. Jeden z nich wchodził do marketu, a trzej pozostali czekali na zewnątrz. Osoba będąca w sklepie ładowała towar do wózka sklepowego i wjeżdżała nim do działu z różnego typu materiałami ogrodowymi, który przeważnie znajduje się na zewnątrz marketu. Tam przez ogrodzenie skradziony towar przekazywany był czekającym kolegom, a następnie "klient" porzucał wózek i wychodził ze sklepu. W tym czasie pozostali złodzieje razem z ukradzionym towarem uciekali.

Wczoraj podczas, gdy złodzieje okradali kolejny market dzięki błyskawicznej reakcji ochrony sklepu i natychmiastowego kontaktu z Policją, sprawcy zostali zatrzymani. Tym razem łupem szajki padł zestaw kina domowego, konsola do gry i radioodtwarzacz o łącznej wartości 2 tys. złotych.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że dzień wcześniej zatrzymani ukradli z tego samego marketu sprzęt RTV. 20-letni Jarosław P., 38-letni Jacek S., 19-letni Damian P. i 45-letni Andrzej S. przyznali się do kilkunastu kradzieży. Mężczyźni kradli sprzęt elektroniczny, papierosy, alkohole i odzież. Kradzione rzeczy trafiały do stałych odbiorców. Śledczy ustalili, że jednym z paserów był 30-letni Piotr M. Kryminalni w dalszym ciągu ustalają personalia pozostałych osób, które były odbiorcami kradzionych towarów.

Jeden ze sprawców, 45-letni Andrzej S., ponad 20 lat spędził w zakładach karanych za liczne kradzieże i włamania. Mężczyzna jest doskonale znany poznańskim stróżom prawa.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Andrzej Sz. 45 lat
  • Damian P. 18 lat
  • Jacek S. 38 lat
  • Jarosław P. 20 lat
Powrót na górę strony