Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legnicki policjant po służbie oraz policyjny pies Radler zatrzymali sprawcę włamania

Data publikacji 07.08.2023

Funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w czasie wolnym od służby zauważył wyłamane drzwi od garażu oraz ujawnił mężczyznę zdejmującego opony ze skradzionych felg, który na jego widok zaczął uciekać. O całym zdarzeniu policjant poinformował dyżurnego, a następnie wspólnie z innymi, wezwanymi na miejsce funkcjonariuszami oraz psem tropiącym zatrzymał mężczyznę. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (4.08.2023) policjant będący po służbie podczas spaceru zauważył wyłamane drzwi garażowe przy jednym z domów na terenie Legnicy. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że mogło dojść do włamania, dlatego przeszukał pobliski teren, aby sprawdzić, czy nie ma tam nic podejrzanego. Policyjny nos nie zawiódł funkcjonariusza. Po chwili przy torach kolejowych zauważył on mężczyznę zdejmującego opony z felg, który na jego widok zaczął uciekać. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki i poprosił o wsparcie.

Na miejsce udali się mundurowi oraz przewodnik z psem tropiącym. Podjęty przez psa trop doprowadził stróżów prawa do mężczyzny ukrywającego się w krzakach. Jak się okazało 39-latek skradł 4 felgi z oponami, 2 szpule przewodu miedzianego oraz 4 zbiorniki aluminiowe.

Podjęte w tej sprawie czynności będącego po służbie przez policjanta i psa patrolowo-tropiącego Radlera zaowocowały zatrzymaniem mieszkańca gminy Chocianów. Policjanci podczas przeprowadzonych przeszukań odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.                                              

Sprawca odpowie teraz przed sądem za swój występek, a grożąca mu kara to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony