Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe specjalistyczne radiowozy dla dolnośląskich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 07.08.2023

Flotę pojazdów dolnośląskiego garnizonu zasiliły trzy nowe specjalistyczne furgony ETDiE. Są to specjalnie przygotowane i kompleksowo wyposażone radiowozy dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii marki Volkswagen Crafter, które trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego na co dzień zajmujących między innymi diagnostyką stanu technicznego pojazdów. Będą one z pewnością dużym wsparciem w służbie policjantów, którzy każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach. Z racji charakterystyki zadań, do realizacji których nowe volkswageny zostały przeznaczone, wyposażono je w wiele elementów dodatkowego wyposażenia, które pozwolą ich użytkownikom kompleksowo realizować swoje czynności.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejne trzy wysoce wyspecjalizowane pojazdy. Są to radiowozy przeznaczone dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii, które trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Bolesławca, Świdnicy i Złotoryi. Nowe radiowozy to samochody marki Volkswagen model Crafter - furgony o mocy 177 KM. Pojazdy zostały zakupione dzięki środkom unijnym z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt zakupu jednego pojazdu wraz z wyposażeniem to 595 tysięcy złotych.

Nowoczesne furgony, z racji dodatkowego wyposażenia, są „mini-stacjami diagnostycznymi”, a policjanci będą je wykorzystywać głównie podczas kontroli stany technicznego samochodów. Na wyposażeniu tych radiowozów znajdują się między innymi dymomierz, opóźnieniomierz, analizator spalin i przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła, ale też komplet znaków drogowych i lamp ostrzegawczych potrzebnych na miejscu prowadzenia kontroli i kolczatka drogowa. Wysoki komfort pracy policjantów zapewni także wyposażenie w części biurowej pojazdu. Wielofunkcyjne urządzenie drukujące, komputer czy aparat to tylko jedne z wielu sprzętów ułatwiających funkcjonariuszom pracę na miejscu kontroli drogowej.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe auta. Zakupione samochody będą niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach Dolnego Śląska. Zwiększą one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych podczas podejmowania czynności, a także poprawią komfort ich pracy.

mł. asp. Tomasz Nowak
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Film Nowe specjalistyczne radiowozy dla dolnośląskich policjantów ruchu drogowego

Opis filmu: Nowe radiowozy policyjne.

Pobierz plik Nowe specjalistyczne radiowozy dla dolnośląskich policjantów ruchu drogowego (format mp4 - rozmiar 48.33 MB)

Powrót na górę strony