Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant odnalazł zaginionego

Data publikacji 07.08.2023

4 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymali zgłoszenie o zaginięciu wymagającego opieki 35-latka. Podjęte działania przez funkcjonariuszy z suskiej i makowskiej jednostki Policji doprowadziły do odnalezienia mężczyzny w rejonie mostu prowadzącego do miejscowości Marcówka. Przemoczony i zziębnięty mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej 4 sierpnia br., po godzinie 7:30 otrzymał zgłoszenie od członka rodziny o zaginięciu 35-letniego mieszkańca  gminy Zembrzyce. Mężczyzna  około północy wyszedł z domu i do momentu składania zawiadomienia nie wrócił. Otrzymane od rodziny informacje na temat rysopisu zaginionego szybko zostały przekazane funkcjonariuszom pełniącym służbę w terenie z KPP w Suchej Beskidzkiej i Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Penetrujący teren policjanci z różnych pionów, sprawdzali miejsca zarówno znajdujące się blisko miejsca zamieszkania, jak i teren, w który zaginiony mógł się udać. Po godzinie 10:00, przeszukujący teren funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej jadąc od strony Budzowa, zauważył wychodzącego z zarośli mężczyznę przy moście prowadzącym w kierunku Marcówki. Mężczyzna ten nieadekwatnie do pogody był ubrany w krótkie spodenki i  bluzę a na nogach miał domowe pantofle. Policjant miał trudności z nawiązaniem kontaktu z mężczyzną, gdyż był on zziębnięty i osłabiony, a jego ubranie było przemoczone.

Zanim jednak na miejsce przyjechali wezwani ratownicy policjant potwierdził, że jest to zaginiony, który następnie został przekazany załodze pogotowia.

Dzięki dużej ilości informacji od najbliższych, jak i zaangażowaniu wszystkich policjantów, prowadzone poszukiwania zakończyły się szczęśliwie i zaginiony mógł bezpiecznie wrócić do rodziny.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony