Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendanci zatrzymali sprawcę napadu

Data publikacji 26.06.2008

Komendant gliwickiego komisariatu, jego zastępca i policjanci z dochodzeniówki zatrzymali sprawcę napadu na nastolatków.18-letni chłopak zaatakował trzech 13-latków i skradł im telefony komórkowe. Policjanci wytropili sprawcę kilkanaście minut po całym zdarzeniu. Odzyskali też skradzione przez niego przedmioty.

Do jednego z gliwickich komisariatów zgłosiła się wczoraj po południu kobieta ze swoim 13-letnim synem i jego dwoma kolegami. Poinformowała ona dyżurnego, że kilka minut wcześniej chłopcy zostali napadnięci przy ul. Ziemięcickiej przez młodego mężczyznę, który pobił ich, a później skradł im trzy telefony komórkowe.

W tym czasie wszystkie patrole policyjne przeprowadzały akurat interwencje, więc na miejsce zdarzenia pojechał komendant komisariatu wraz ze swoim zastępcą i dwoma dochodzeniowcami. Znając rysopis sprawcy podany przez dzieci, komendanci ruszyli w penetrację terenu. Na przystanku autobusowym przy ul. Toszeckiej zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Po wylegitymowaniu i przeszukaniu 18-letniego gliwiczanina oficerowie znaleźli przy nim trzy skradzione telefony. W aparatach brakowało kart sim, których sprawca pozbył się natychmiast po napadzie. Policjanci odnaleźli porzucone karty. Napadnięte dzieci odzyskały swoje „komórki”.

Zatrzymany przyznał się ponadto do popełnienia innych przestępstw, w tym trzech rozbojów, jakich dopuścił się w Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Za napady młody gliwiczanin w więzieniu może spędzić nawet 12 lat. Policjanci ustalili też pasera, który skupował od złodzieja skradzione przedmioty.
Powrót na górę strony