Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla oławskich policjantów

Data publikacji 07.08.2023

Policjanci z oławskiej drogówki spotkali się ze wspaniałymi i szczerymi wyrazami wdzięczności przekazanymi przez mieszkankę gminy Oława. Pod koniec czerwca bieżącego roku mundurowi jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej pomogli mieszkańcom ugasić pożar ścierniska, ratując tym samym ich dorobek.

Dyżurny oławskiej jednostki 22 czerwca br. otrzymał zgłoszenie dotyczące palącej się łąki znajdującej się przed miejscowością Janików, na terenie gminy Oława. Natychmiast na miejsce udali się mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej zaczęli gasić łąkę, a także przepchnęli zaparkowany w pobliżu samochód. Jak ustalili mundurowi, pożar pojawił się w niewyjaśnionych okolicznościach, a zaraz przy palącym się ściernisku znajdowało się pole z sianem. Szybkie i zdecydowane działania policjantów uratowały pobliski dobytek.

Wdzięczna mieszkanka, w piątek 4 sierpnia br.wysłała do Komendanta Powiatowego Policji w Oławie podinspektora Artura Dobrowolskiego podziękowania za pomoc i ich wzorową postawę.

Chciałam podziękować i wyrazić swoje uznanie dla dwóch policjantów z drogówki, którzy 22.06.2023 ugasili pożar ścierniska przed przyjazdem straży pożarnej, nie dopuszczając do mojego pola, gdzie było suche siano za to chciałam im podziękować

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony