Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwięzili kobietę w salonie masażu

Data publikacji 26.06.2008

Trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za pozbawienie wolności i przetrzymywanie 26-letniej kobiety, zatrzymali policjanci z Pragi Południe. Sprawcy wpadli po tym, jak jedna z kobiet pracujących w agencji wręczyła taksówkarzowi realizującemu zamówienie kartkę z prośbą o pomoc. Policjanci ustalają, od jak dawna kobieta była przetrzymywana w salonie i czy są inne kobiety, które pracowały wbrew swojej woli.

Wszystko zaczęło się od informacji przekazanej dyżurnemu KSP przez jednego z taksówkarzy. Z relacji mężczyzny wynikało, że otrzymał on zlecenie zrobienia zakupów i dostarczenia ich do jednego z domów na Pradze Południe. Podczas odbierania zamówienia i płacenia za usługę kobieta z salonu masażu usytuowanego pod tym adresem przekazała mu kartkę. Była tam zawarta prośba o pomoc. Zachowanie kobiety zaniepokoiło taksówkarza. Z zapisków wynikało, że jest przetrzymywana wbrew jej woli.

Natychmiast po otrzymaniu tej informacji na miejsce pojechali kryminalni z Pragi Południe. Po rozpoznaniu terenu część funkcjonariuszy próbowała wejść przez drzwi frontowe. Pomimo kilkukrotnego pukania nikt nie otwierał. W oknach budynku widać było kilku mężczyzn, którzy chodzili po mieszkaniu. Kilkanaście minut później drzwi garażu otworzyła kobieta. Policjanci błyskawicznie weszli do domu. Zatrzymali 10 mężczyzn, którzy byli bardzo agresywni. Policjanci musieli użyć kajdanek. Wszyscy trafili do komendy przy ul. Grenadierów. Przesłuchana 26-letnia Anna W. zeznała, że w salonie masażu przetrzymywana była wbrew własnej woli.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili zarzut pozbawienia wolności trzem zatrzymanym: 40-letniemu Piotrowi K., 43-letniemu Robertowi G. i 34-letniemu Marcinowi P. Zarzut usłyszał również 24-letni Krystian K., przy którym podczas przeszukania policjanci znaleźli poszukiwany przez policjantów z Serocka telefon komórkowy. On odpowie za paserstwo.
Powrót na górę strony