Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z lwóweckiej drogówki

Data publikacji 09.08.2023

Policjanci z lwóweckiej drogówki spotkali się z miłym gestem. Po tym, jak mundurowi wykonali czynności na miejscu zdarzenia drogowego i pomogli kobiecie, która była jego uczestniczką do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynął list pochwalny z podziękowaniami.

Lwóweccy policjanci z ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Nigdy nie są obojętni na problemy i zagrożenia, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym to dla nich priorytet.

31 lipca 2023 roku patrol ruchu drogowego został wezwany na miejsce kolizji. Na drodze wojewódzkiej numer 297 między miejscowościami Brunów a Włodzice Wielkie kierująca pojazdem BMW z niewyjaśnionych przyczyn zjechała do przydrożnego rowu.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali niezbędne czynności. Oprócz strachu, kierującej nic się nie stało, a pojazd posiadał jedynie otarcia powłoki lakierniczej.

9 sierpnia bieżącego roku na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło podziękowanie dla aspiranta Dawida Łopato oraz sierżanta Tomasza Słomianego za profesjonalizm, spokój, empatię oraz podejście do kierującej, które sprawiły, że kobieta się uspokoiła, a stres związany ze zdarzeniem drogowym zniknął.

Chociaż obsługa zdarzeń i niesienie pomocy to codzienność w służbie policjantów ruchu drogowego, funkcjonariusze byli pozytywnie zaskoczeni gestem kobiety. Takie podziękowania są dla nich bardzo miłe i pokazują, że nawet najprostsza pomoc może być zauważona i doceniona.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony