Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli zwłoki

Data publikacji 26.06.2008

Policjanci z Polkowic zatrzymali dwóch mężczyzn, pracowników zakładu pogrzebowego podejrzanych o to, że wykonując swoje czynności okradli zwłoki. Sprawcy zabrali dwa telefony komórkowe. Jeden z nich już policjanci odzyskali. Teraz obu zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej w Polkowicach zatrzymali dwóch mieszkańców Głogowa w wieku 23 i 25 lat. Podejrzani są oni o to, że jako pracownicy zakładu pogrzebowego, wykonując swoje czynności okradli zwłoki osoby. Sprawcy zabrali dwa telefony komórkowe należące do kobiety. Osoba ta po wypadku drogowym została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo udzielanej jej pomocy medycznej zmarła na wskutek odniesionych obrażeń.


W takcie wyjaśniania okoliczności wypadku w wyniku, którego zmarła właśnie ta kobieta policjanci ustalili kto i kiedy dokonał kradzieży. Odzyskali także jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. Jak się okazało do kradzieży doszło po odebraniu zwłok ze szpitala przez pracowników zakładu pogrzebowego. Sprawcy przyznali się do kradzieży. Jeden z mężczyzn pracował w zakładzie 3, a drugi ponad 2 lata.

Obaj dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za czyn którego się dopuścili grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony