Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wiedział, że ukradli mu auto

Data publikacji 26.06.2008

Policjanci z Oławy zatrzymali po pościgu mężczyznę jadącego kradzionym autem. Opel został skradziony chwilę wcześniej. Właściciel, któremu policjanci oddali samochód nawet nie wiedział, że go wcześniej stracił. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ubiegłej nocy, około godziny 4:00 nad ranem policjanci z komendy powiatowej w Oławie, patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli jadącego opla. Postanowili skontrolować samochód. Gdy zbliżyli się do jadącego auta, kierowca nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Patrol ruszył w pościg. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Na obrzeżach miasta funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który próbował jeszcze uciekać pieszo. Zatrzymany to 25–letni wrocławianin. Po sprawdzeniu auta okazało się, że samochód należy do mieszkańca Oławy i został mu skradziony chwilę wcześniej.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Samochód przekazano właścicielowi, który był kompletnie zaskoczony. Nie wiedział nawet, że skradziono mu auto. Za włamanie i kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony