Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko pół miliona uszczuplenia podatku akcyzowego

Data publikacji 17.08.2023

Funkcjonariusze pilskiej jednostki zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który posiadał ponad pół tony suszu tytoniowego oraz 200 kilogramów tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa może grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego dotarli do informacji, które wskazywały, że 39-letni mężczyzna może przewozić duże ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W działania włączyli się również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. W czwartek, 10 sierpnia br. na jednej z dróg w gminie Szydłowo mundurowi zatrzymali do kontroli busa marki Ford. Jak się okazało, za kierownicą siedział 39-latek. W przedziale ładunkowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniowego.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze pionu kryminalnego przeszukali również jego miejsce zamieszkania. Zabezpieczona tam została maszyna do krojenia tytoniu oraz 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Łączna wartość strat, na jakie mężczyzna naraził skarb państwa wynosi blisko pół miliona złotych.

39-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich związany jest z uchylaniem się od opodatkowania, a drugi dotyczy magazynowania wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nie tylko kara wysokiej grzywny, ale również pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • krajanka w jutowych, rozerwanych workach
  • niebieskie worki z tytoniem
  • maszyna do krojenia tytoniu
Powrót na górę strony