Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na autobus

Data publikacji 26.06.2008

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez komendanta miejskiego Policji w Katowicach zatrzymali 22-letniego mieszkańca Katowic podejrzanego o napad na autobus i pobicie pasażerów. W śledztwie prowadzonym w tej sprawie pod nadzorem prokuratury zatrzymano już dwanaście osób. Jedenaście z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym grozi 8 lat więzienia.

Do napadu doszło 18 stycznia br. Około 4:00 mieszkaniec Katowic poinformował oficera dyżurnego Policji, że na parking przy ulicy Słonecznej podjechało kilka samochodów, z których wysiadło około 20 mężczyzn zamaskowanych w kominiarki i uzbrojonych w drewniane pałki. Napastnicy zaatakowali pasażerów autobusu linii nr 930. Troje podróżnych - dwóch mężczyzn i dziewczyna - zostało zranionych odłamkami szkła.

Kilka minut później jeden z patroli zatrzymał samochód marki Ford Fiesta, w którym znajdowało się pięciu mężczyzn. W środku policjanci znaleźli drewniane pałki i stalowy pręt. Każdy z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie kominiarkę. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 21 lat. Czterej z nich od razu zostali aresztowani. 16-letni uczestnik zajścia odpowie za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym.

Do kolejnych zatrzymań przestępców podejrzanych o napad na autobus doszło 29 lutego, 23 kwietnia, 2 i 14 czerwca br.

Zatrzymany 22-letni katowiczanin jest dwunastą osobą, która brała udział w napadzie. Mężczyzna w przeszłości był już zatrzymywany przez katowickich policjantów za napad na urząd pocztowy w powiecie rybnickim i planowanie zamieszek podczas śląskich derbów Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Do tego czasu przebywał w areszcie śledczym.

W śledztwie prowadzonym w tej sprawie pod nadzorem prokuratury zatrzymano już dwanaście osób. Jedenaście z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym grozi 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony