Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 50-letnią kobietę
Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu podejściu jeleniogórskich policjantów nie doszło do tragedii. 50-letnia jeleniogórzanka chciała podjąć desperacki krok. Na szczęście w porę na jej drodze stanęli mundurowi, a kobieta zrezygnowała z zamierzonego celu. Mieszkance Jeleniej Góry została udzielona fachowa pomoc medyczna.
W czwartek, 17 sierpnia 2023 roku, około godziny 19.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki uzyskali informację, że na wiadukcie kolejowym w Jeleniej Górze na Alei Solidarności stoi kobieta, która najprawdopodobniej chce podjąć desperacki krok.
W związku z zagrożeniem życia i zdrowia ruszyli na poszukiwanie desperatki. 50-latka była w bardzo złej kondycji psychicznej i tylko szybka reakcja, empatia oraz profesjonalne podejście funkcjonariuszy zapobiegło tragedii. Po interwencji kobieta, w związku z realnym zagrożeniem jej życia i zdrowia była pod opieką funkcjonariuszy, a następnie trafiła w ręce lekarzy specjalistów.
Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.
Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:
- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
(KWP we Wrocławiu / sc)