Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgubił swój telefon na miejscu rozboju

Data publikacji 26.06.2008

Czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój zatrzymali kryminalni z Piaseczna. Sprawcy w środę w nocy pobili dwóch mężczyzn, a następnie zabrali dwa telefony komórkowe, portfel z dokumentami oraz pieniądze. Wpadli, bo jeden z napastników zgubił na miejscu zdarzenia swoją „komórkę”. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowani mężczyźni ok. godz. 3 w nocy wracali ulicą Kościuszki w Piasecznie do domu po imprezie. W tym czasie na ich drodze stanęło czterech nietrzeźwych i młodych ludzi. Zażądali od poszkodowanych pieniędzy i telefonów komórkowych. Mężczyźni stanowczo odmówili. Wówczas zostali przez całą czwórkę pobici i zabrano im dwa telefony komórkowe, portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Policjanci od razu przystąpili do ustalania sprawców rozboju. Po dokładnych oględzinach miejsca zdarzenia funkcjonariusze odnaleźli telefon komórkowy, ale nie należał on do żadnego z pokrzywdzonych. Okazało się, że aparat zgubił jeden ze sprawców. Ok. godz. 6.00 rano na ten telefon zadzwonił kolega jednego z napastników. Kiedy usłyszał, że aparat został odnaleziony przez „dobrego obywatela”, który chce go zwrócić właścicielowi, bez chwili zastanowienia podał adres zamieszkania kolegi.

Policjanci pojechali pod wskazany adres w Piasecznie. Zastali tam mężczyzn, którzy spożywali alkohol, ale okazało się, że nie mieli oni z tym rozbojem nic wspólnego. Policjanci podczas dalszych czynności ustalili kolejny adres, gdzie zastali: 22- letniego Radosława M., 21-letniego Piotra Ś., 20-letniego Andrzeja P., oraz 19–letniego Michała W. Mężczyźni po przewiezieniu do komendy zostali rozpoznani przez swoje ofiary. Podczas przesłuchań wskazali miejsce ukrycia skradzionych rzeczy. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Teraz za swój czyn odpowiedzą przez sądem. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony