Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywieźli z Holandii ponad kilogram haszyszu

Data publikacji 26.06.2008

Zwykła kontrola drogowa, którą przeprowadzili policjanci ze Złotowa doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w sumie znaleźli ponad kilogram haszyszu, około 6 gram marihuany i tabletki ekstazy. Mężczyźni za posiadanie środków odurzających mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Wczoraj, około 3:10 na ulicy Słowackiego w Złotowie, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej forda escorta. Kierowca na widok policjantów odrzucił na ziemię jakiś przedmiot, lecz ten manewr nic mu nie pomógł. Okazało się, że zawiniątko wyrzucone przez 31-latka to narkotyk. Po dokładnym zbadaniu stwierdzono, że jest to 0,79 gram haszyszu. Mężczyzna tłumaczył się, że miał ten narkotyk jedynie na własny użytek. Jeszcze tego samego ranka kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego. Policyjny pies, szkolony na wykrywanie narkotyków, wskazał w mieszkaniu dwa miejsca, gdzie właściciel ukrył ponad 900 gramów haszyszu i 1,37 grama amfetaminy. Tłumaczył się, że wszystko to przywiózł z Holandii dla siebie.

Ustalone przez śledczych kolejne fakty doprowadziły do jeszcze dwóch mężczyzn. Zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia w jednym z mieszkań w Złotowie. 28-latek to mieszkaniec Debrzna, wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. W ubraniu miał schowane 2,67 grama amfetaminy, 21 tabletek ecstasy, 0,74 grama marihuany i 0,18 grama haszyszu. 26-letni mieszkaniec Złotowa także w ubraniu miał ukryte 67 gram haszyszu, 1,72 gramy marihuany. Również i oni tłumaczyli, że narkotyki mają na własny użytek.

Zatrzymanym mężczyznom za posiadanie środków odurzających grozi kara do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony