Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali podrobiony towar za milion złotych

Data publikacji 26.06.2008

Podrabiane buty, spodnie, koszulki, dresy, czapki i plecaki zabezpieczyli dziś nad ranem południowo-prascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zatrzymali 5 obcokrajowców, którzy odpowiedzą teraz za złamanie ustawy o prawie własności przemysłowej.

Dziś nad ranem policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej przeprowadzili kontrolę stoisk kupieckich na parkingu przy Stadionie X-lecia. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali 5 obcokrajowców oferujących podrobioną odzież znanych zachodnich marek, mającą uchodzić za oryginalną.

Zatrzymani handlarze to obywatele Indii, Sri Lanki, Armenii i Hiszpanii. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w stosunku do jednego z nich wydany jest nakaz deportacji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 6 tys. podrobionych koszulek, spodni, dresów, butów, czapek i plecaków, oferowanych po okazyjnych cenach. Oszacowana wartość zabezpieczonego towaru wynosi około milion złotych.

Policjanci ustalili, że odzyskana przez nich odzież towar został przemycony do Polski najprawdopodobniej z Turcji i Chin, choć nie wykluczają, że część mogła zostać wyprodukowana tu na miejscu, w naszym kraju.

Zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem za złamanie ustawy o prawie własności przemysłowej.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą południowo-praskiej komendy cały czas monitorują i sprawdzają miejsca, w których mogą być sprzedawane podrabiane towary. Trzy tygodnie temu, gdy otrzymali informację o handlu nielegalną odzieżą zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli towar wart prawie 500 tys. zł.
Powrót na górę strony