Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący skuterem wywrócił się. Pomocy udzieliła mu policjantka po służbie

Data publikacji 21.08.2023

Aspirant Karolina Koszelowska w czasie wolnym od służby jadąc samochodem zobaczyła kierującego skuterem mężczyznę, który stracił równowagę i przewrócił się na jezdnię. Policjantka bez chwili zawahania zatrzymała kierowany przez siebie pojazd wybiegła z samochodu aby pomóc mężczyźnie. W trakcie udzielania pomocy od kierującego wyczuła silną woń alkoholu. Na miejsce przyjechał patrol, który wykonał dalsze czynności. Okazało się, że 49-letni kierujący miał ponad 3 promile alkoholu, posiadał również czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku aspirant Karolina Koszelowska Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, będąc w czasie wolnym od służby, podczas jazdy samochodem zobaczyła kierującego skuterem mężczyznę, który nagle stracił równowagę i przewrócił się. Policjantka bez chwili zawahania zatrzymała się i pobiegła aby udzielić pomocy mężczyźnie. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej, ale z jego ust wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu. Aspirant Koszelowska o całej sytuacji poinformowała dyżurnego żagańskiej jednostki, który na miejsce skierował patrol policji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu. 49-letni kierujący posiadał również czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Łącznie za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat  pozbawienia wolności. W tym przypadku doskonale sprawdza się dewiza #PomagamyiChronimy nawet w czasie wolnym od służby, ale również reagujemy na nieodpowiedzialne zachowanie i łamanie prawa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony