Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole na wschodniej granicy RP

Data publikacji 21.08.2023

Codzienne policyjne wodne patrole na rzece Bug, jak i konne w rejonie rzeki -  tak wygląda służba funkcjonariuszy, którzy strzegą bezpieczeństwa na wschodniej granicy RP. Wspierają ich także policyjni operatorzy dronów, którzy przekazują informacje w przypadku ujawnienia zagrożenia. Rzeka Bug to naturalna granica Polski i Białorusi przebiegająca przez teren województwa lubelskiego.

funkcjonariusze na policyjnej łodzi motorowej

Mundurowi na koniach strzegą nienaruszalności wschodniej granicy Państwa oraz terenów przygranicznych. Patrolują teren wzdłuż rzeki i miejscach trudnodostępnych, do których nie można dojechać pojazdami służbowymi.

Policyjni jeźdźcy mają lepszą widoczność i mogą z dalszej odległości dostrzec niebezpieczne sytuacje. Ponadto konie reagują na zagrożenie szybciej niż człowiek.

Patrole odbywają się także na samej rzece. Dzięki policjantom posiadającym uprawnienia motorowodne rzeka jest stale monitorowana.

funkcjonariusze na policyjnej łodzi motorowej

Wspierają ich policyjni operatorzy dronów, którzy przekazują informacje w przypadku ujawnienia zagrożenia. Koordynacja działań i służb sprawia, że odcinek wschodniej granicy jest dobrze strzeżony i bezpieczny. Działania policjantów wspomagają codzienną służbę funkcjonariuszy Straży Granicznej.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

 

Powrót na górę strony