Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka jadąc na służbę zatrzymała kierującą, która prowadziła mercedesa mając 2 promile w organizmie

Data publikacji 21.08.2023

Policjantka z Komisariatu Policji w Gniewinie w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Mundurowa uniemożliwiła kierującej mercedesem dalszą jazdę i wezwała stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie prawie dwa promile. Błyskawiczna reakcja i czujność policjantki skutkowała zatrzymaniem nietrzeźwej kierującej, która teraz poniesie konsekwencje. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 sierpnia 2023 r. po południu w rejonie gminy Łęczyce na trasie Łęczyce-Kisewo. Po godzinie 14:00 st. post. Aleksandra Sobisz z Komisariatu Policji w Gniewinie, jadąc swoim prywatnym pojazdem na służbę, zauważyła samochód, który nie trzymał się prostej i w pewnym momencie, nagle zjechał przeciwny pas jezdni, a ona aby uniknąć zderzenia, szybko zareagowała i zjechała na pobocze drogi. Po tej sytuacji mundurowa zawróciła swój samochód i pojechała za kierującą mercedesem, docierając na teren prywatnej posesji. Tam została ujęta przez policjantkę, która wezwała także na miejsce lokalnych policjantów z powiatu lęborskiego.

Przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że zatrzymana miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo nietrzeźwej kierującej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony