Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli ogrodzenie i zablokowali ulicę

Data publikacji 26.06.2008

Policjanci komendy powiatowej w Lesku zatrzymali wandali, którzy zniszczyli ogrodzenie ogródków działkowych i zbudowali z niego blokadę na jednej z ulic. Tę niebezpieczną, zbudowaną z ułożonych na jezdni gałęzi drzew, metalowych prętów i rurek oraz metalowych znaków ogrodowych blokadę zauważyli funkcjonariusze patrolujący ulice miasta.

Około godziny 22:35 policjanci patrolujący teren tzw. posady leskiej zauważyli prowizoryczną blokadę ulicy Jana Pawła II. Zbudowana z ułożonych na jezdni gałęzi drzew, metalowych prętów i rurek oraz metalowych znaków ogrodowych, w ciemnościach niemal niewidoczna stwarzała zagrożenie dla uczestników ruchu. Policjanci ustalili, że niektóre z elementów tworzących "blokadę" zostały wyłamane z ogrodzenia ogródków działkowych znajdujących się nieopodal, a gałęzie wyłamano z drzew rosnących obok szkoły drzewnej. Funkcjonariusze usunęli przeszkody uniemożliwiające przejazd ulicą.

Kilka godzin później dyżurny leskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Jana Pawła II ponownie pojawiła się ta sama grupa chuliganów, która znów zaczęła niszczyć drewniane ogrodzenie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i zauważyli kilku mężczyzn. Ci na widok radiowozu zaczęli uciekać. W trakcie pościgu policjanci zatrzymali dwóch wandali.

Zatrzymani to mieszkańcy Leska w wieku 16 i 17 lat. Obydwaj zostali przekazani rodzicom, a za swój wybryk odpowiedzą przed sądem. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych członków chuligańskiej grupy.
Powrót na górę strony