Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz wrocławscy policjanci pomogli przyszłej mamie dotrzeć na czas do szpitala

Data publikacji 22.08.2023

Policjanci z Wrocławia kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Dwaj funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej pełnili służbę podczas zabezpieczenia imprezy masowej. W pewnym momencie do ich radiowozu podbiegł mężczyzna i poprosił o pomoc w szybkim przejeździe do znajdującego się na drugim końcu miasta szpitala, gdyż w aucie wiózł partnerkę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Funkcjonariusze poinformowali o sytuacji dyżurnego i bez chwili wahania rozpoczęli pilotaż przyszłych rodziców. Przejazd w policyjnej eskorcie z ul. Kochanowskiego do szpitala przy ul. Borowskiej zakończył się pełnym sukcesem, a rodząca kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

Kiedy asp. Maciej Sterkowicz oraz asp. Konrad Tyczkowski z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście pełnili służbę w ramach zabezpieczenia imprezy masowej na skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego z ul. Różyckiego, do ich radiowozu podbiegł przejęty mężczyzna i poprosił o szybką pomoc. Wrocławianin poinformował policjantów, że właśnie wiezie do szpitala swoją ciężarną partnerkę i muszą jak najszybciej znaleźć się na sali porodowej. Wszystko dlatego, że właśnie zaczęła rodzić!

Zdrowie i życie jest w każdej sytuacji najważniejsze, dlatego funkcjonariusze bez wahania włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poinstruowali rozemocjonowanego 35-latka, w jaki sposób ma poruszać się za radiowozem.

Po kilkunastu minutach policyjnej eskorty przyszli rodzice szczęśliwie dotarli do szpitala przy ul. Borowskiej, a rodząca kobieta trafiła pod opiekę medyków.

Asp. Maciej Sterkowicz oraz asp. Konrad Tyczkowski wykazali się postawą godną naśladowania dokładając wszelkich starań, aby rodząca kobieta bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie trafiła pod właściwą, specjalistyczną opiekę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony