Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – aplikacja, dzięki której masz wpływ na bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 22.08.2023

Wakacje coraz większymi krokami dobiegają końca. Sprzyjająca pogoda sprawia, że ostatnie urlopowe dni z chęcią spędzamy nad wodą. Aby ten czas był przyjemny, a przede wszystkim bezpieczny z pomocą przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu, możecie Państwo podzielić się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat miejsc nad akwenami, gdzie częściej powinny pojawiać się patrole Policji, w tym patrole wodne. „Mapa” to jedna z najprostszych i najszybszych form kontaktu z mundurowymi. Zgłoszenie – weryfikacja – działanie!

Jako Policja, robimy wszystko aby usprawnić i ułatwić Państwa kontakt z nami. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o naszym flagowym narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, z każdego miejsca w Polsce możliwie jest poinformowanie funkcjonariuszy o występujących problemach. Jest to szczególnie ważne w kontekście trwających, choć niestety dobiegających już końca wakacji. Sprzyjająca pogoda sprawia, że ostatnie urlopowe dni z chęcią spędzamy nad wodą. Aby ten czas był przyjemny, a przede wszystkim bezpieczny z pomocą przychodzą funkcjonalności KMZB. Możecie Państwo wskazać policjantom: dzikie kąpieliska, miejsca niebezpieczne na wodach oraz terenach wodnych lub obszary wodne, na których dochodziło lub może dojść do utonięcia. Każde takie zgłoszenie jest od razu weryfikowane przez funkcjonariuszy. Dzięki Państwa wskazówkom jesteśmy w stanie zaplanować więcej służb w miejscach, gdzie występuje taka realna potrzeba. Bardzo przydatnym jest dla nas dodanyc przez zgłaszającego opis problemu, uszczegóławiający miejsce niebezpieczne lub wnoszący bardziej rozbudowane okoliczności, na które powinniśmy zareagować.

Zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa są w pełni anonimowe. Proszę pamiętać jednak, że każdy dodany znacznik (problem) wywołuje działanie ze strony Policji. Dlatego też ważnym jest, aby aplikacji używać z rozwagą. W przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji służb, w dalszym ciągu priorytetowy jest telefon na numer alarmowy 112.

Do zobaczenia nad wodą!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • kierownica łodzi
  • policjant trzyma ulotki
  • radiowóz stoi przy plaży
  • ulotki informacyjne i mapa wyświetlona na laptopie
  • policjant płynie łodzią
  • policyjna łódź na jeziorze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony