Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradzione auto o wartości około 100 tys. zł

Data publikacji 22.08.2023

Dzięki pracy policjantów z Posterunku Policji w Dzierzgoniu odpowiedzialności karnej nie uniknie 35-latek, podejrzany o kradzież na terenie Szwajcarii samochodu osobowego marki Toyota o wartości ponad 100 tys. zł. Ponadto mężczyzna był poszukiwany, a podczas interwencji policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Skradziony pojazd został odzyskany i zabezpieczony. Zatrzymany i poszukiwany 35-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.

Dzięki zdobytym informacjom przez policjantów z Posterunku Policji w Dzierzgoniu odnaleziony został samochód marki Toyota  o wartości ponad 100 tysięcy zł, który tydzień temu został ukradziony na terenie Szwajcarii. W ręce policjantów trafił też złodziej, którego policjanci zatrzymali na terenie miasta. Ponadto podczas interwencji wobec 35-letniego mężczyzny policjanci znaleźli przy nim narkotyki, a on sam poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany 35-latek trafi do zakładu karnego gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie teraz zasądzoną karę. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa, mieszkańcowi powiatu lipskiego grozi dodatkowo do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony