Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang "Zulusa" rozbity

Data publikacji 26.06.2008

Policjanci z CBŚ, wspierani przez funkcjonariuszy z komendy miejskiej w Nowym Sączu i strażników granicznych, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na wielką skalę. W ich ręce wpadło pięciu członków gangu, w tym jeden z jego przywódców, mężczyzna o pseudonimie "Zulus". Jak wynika z ustaleń śledczych, przestępcy mają na swoim koncie także rozboje, pobicia, włamania i paserstwo. Czterej zostali dziś tymczasowo aresztowani.

Rozbicie grupy było możliwe dzięki zdobyciu kluczowych informacji dotyczących jej sposobów funkcjonowania. Materiały policjanci z CBŚ zebrali w wyniku żmudnej i wytrwałej pracy. Funkcjonariusze rozpracowując grupę zebrali dowody świadczące o jej przestępczej działalności. Jak wynika z ustaleń śledczych, gang, na czele którego stał mężczyzna o pseudonimie „Zulus”, miał na swoim koncie rozboje, pobicia, włamania i paserstwo. Przestępcy zajmowali się ponadto handlem narkotykami na wielka skalę.

Policjanci z CBŚ, wspomagani przez funkcjonariuszy z komendy miejskiej w Nowym Sączu i Straży Granicznej zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat. Są to osoby ze ścisłego kierownictwa grupy przestępczej, w tym jeden z jej przywódców – „Zulus”. Dzisiaj zastosowano tymczasowe aresztowanie wobec czterech zatrzymanych osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Powrót na górę strony