Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za szybki pilotaż do szpitala

Data publikacji 23.08.2023

O tym, że ochrona życia i zdrowia to dla policjantów priorytet dowiedli w sobotni wieczór funkcjonariusze opolskiej i lubelskiej komendy. Zdenerwowany mieszkaniec gminy Łaziska zadzwonił z informacją, że wiezie do lubelskiego szpitala 3- letnią córkę, która uległa wypadkowi. Z uwagi na obrażenia głowy, musi jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Dzięki policyjnemu pilotażowi, dziewczynka szybko uzyskała pomoc lekarską.

Pomagamy i chronimy — to motto, które przyświeca policjantom każdego dnia. O tym, jak ważna w codziennej służbie jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego dowiedli, po raz kolejny w sobotni wieczór (19.08.2023) policjanci opolskiej jednostki.

Przed godziną 23.00 zadzwonił na policję zdenerwowany mieszkaniec gminy Łaziska i poinformował, że do szpitala w Lublinie wiezie swoją 3- letnią córkę, która w domu uległa wypadkowi. Mężczyzna poprosił o pomoc w bezpiecznym przejeździe do Lublina.

Policjanci z opolskiej jednostki wraz z policjantami z Lublina przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych prowadzili pilotaż samochodu, w którym podróżowała dziewczynka. 3-latka została szybko i bezpiecznie przetransportowana do dziecięcego szpitala, gdzie została jej udzielona specjalistyczna pomoc.

Z informacji, jakie posiadamy wynika, że pomoc dziewczynce została udzielona na czas.

Do opolskiej jednostki wpłynęły podziękowania od rodziny dziewczynki dla opolskich funkcjonariuszy oraz funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony