Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1000 zł mandatu dla motocyklisty-pirata

Data publikacji 26.06.2008

Dziś rano policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego - motocyklistę. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 9 z bardzo dużą prędkością, wyprzedzał też samochody w miejscach niedozwolonych. Po kilkunastu kilometrach pościgu 28-latek został zatrzymany.

Około godz. 9.30 policjanci patrolowali krajową "dziewiątkę". W okolicy Domaradza zauważyli jadącego z bardzo dużą prędkością motocyklistę. Mężczyzna wyprzedzał samochody przekraczając podwójną linię ciągłą. Policjanci podjęli próbę zatrzymania motocyklisty. Jednak ten znacznie przyspieszył i zaczął uciekać łamiąc po drodze kolejne przepisy ruchu drogowego. Nie stosował się do dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania. Motocyklista chcąc uciec policjantom zjechał z drogi krajowej nr 9 i z dużą prędkością uciekał po drogach lokalnych. Policjanci cały czas byli blisko i po trwającym kilkanaście kilometrów pościgu zatrzymali pirata.

Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami, nie posiadał też wymaganych dokumentów - dowodu rejestracyjnego i dowodu opłaty składki OC. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 23 punktami karnymi. Pewne też jest, że szybko nie wyjedzie na drogę gdyż jego motocykl został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
Powrót na górę strony