Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemkowscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 24.08.2023

Patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Przemkowie zapobiegli targnięciu się na własne życie przez jednego z mieszkańców gminy Gaworzyce. Zdeterminowany mężczyzna chciał dokonać tego dramatycznego aktu pomimo obecności chcących mu pomóc policjantów. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych udało się uniknąć tragedii.

Początkowo nic nie zapowiadało tak dramatycznego przebiegu interwencji. Zgłoszenie dotyczyło domowej awantury, czyli zgłoszenia jakich wiele podczas policyjnej służby. Na miejscu mundurowi ustalili, że prowodyrem sytuacji był będący pod wpływem alkoholu 51-latek. Przestraszona zachowaniem mężczyzny żona poinformowała przybyłych na miejsce policjantów, że jej życiowy partner wybył zdenerwowany gdzieś z domu, co mocno ją zaniepokoiło.

W trakcie poszukiwań mężczyzny, mundurowi usłyszeli głos dochodzący z jednego z pomieszczeń gospodarczych. Tam w świetle latarek ujrzeli potrzebującego pomocy. O jego dalszych losach decydowały sekundy. W tym momencie mężczyzna na oczach funkcjonariuszy zdecydował zrobić sobie krzywdę, jednak mundurowi natychmiast doskoczyli do potrzebującego pomocy i zapobiegli nieuniknionej tragedii. Finalnie 51-latek trafił pod fachową opiekę medyków.

Powyższa sytuacja dowodzi, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną, a walka o nie daje policjantom powody do dumy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony