Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli alkohol. Sprawców zatrzymał policjant będący na urlopie

Data publikacji 24.08.2023

Policjantem jest się zawsze, bez względu na to, czy jest się w służbie, czy ma się dzień wolny. Udowodnił to starszy sierżant Michał Żuraw z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który będąc na urlopie zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej i odzyskał towar. Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu przysłał podziękowanie - chwaląc postawę funkcjonariusza.

Sytuacje, z jakimi może spotkać się policjant pełniący służbę, są rozmaite. Sami funkcjonariusze mówią, że przeprowadzane interwencje potrafią zaskakiwać swoją różnorodnością. Policyjnej czujności i intuicji nabiera się wraz z doświadczeniem, a policjantem nie jest się tylko w godzinach służby. Funkcjonariusz, nieważne, czy jest na urlopie, czy ma dzień wolny, gdy sytuacja tego wymaga, nie waha się i podejmuje działania.

Tak było i tym razem. Starszy sierżant Michał Żuraw policjant ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, będąc na urlopie wykazał się czujnością podczas zakupów w markecie i doprowadził do zatrzymania sprawców kradzieży sklepowej.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br., w miejscowości Klimontów w województwie świętokrzyskim. Funkcjonariusz, płacąc przy kasie za swoje zakupy w jednym z marketów spożywczych, zauważył trzech mężczyzn, którzy trzymając w rękach alkohol, wyszli pospiesznie ze sklepu, nie płacąc za towar. Funkcjonariusz od razu ruszył za nimi. Po przebiegnięciu kilkuset metrów krzyknął w kierunku sprawców: stój - Policja. Wówczas młodzi mężczyźni, porzucili skradziony towar i kontynuowali ucieczkę. Policjant poprzez nr 112 powiadomił o kradzieży dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, a następnie zabezpieczył pochodzący z kradzieży alkohol i dalej prowadził pościg.

Po kilkunastu minutach funkcjonariuszowi z pomocą przybył patrol policyjny. Sprawcy zostali zatrzymani. Skradziony towar o łącznej wartości tysiąca złotych trafił z powrotem na sklepowe półki.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu inspektor Ryszard Komański przesłał podziękowanie następującej treści;

(...) Chciałbym przekazać serdeczne podziękowania, jak również wyrazy uznania za godną naśladowania postawę oraz odwagę, dla Funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu st. sierż. Michała Żuraw, będąc po służbie, wykazał się czujnością oraz zaangażowaniem w sposób nieoceniony, przyczyniając się do zatrzymania na gorącym uczynku sprawców kradzieży (...).

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Okazało się, że jeden ze sprawców był poszukiwany.

Starszy sierżant Michał Żuraw udowodnił, że policjantem jest się także  na urlopie. Służbę w szeregach Policji pełni od 7 lat, a od 1,5 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Jak skromnie stwierdził, to był obowiązek tak zareagować.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony