Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obornickie policjantki pomogły potrzebującej pomocy seniorce

Data publikacji 24.08.2023

Ta historia jest kolejnym przykładem, że warto reagować. Jeden telefon z informacją dał konkretny efekt. Tym razem dzięki zgłoszeniu pomoc otrzymała 75-latka, której życie było zagrożone. Kobieta leżała w łóżku, miała problemy z mową i nie była w stanie sama się podnieść. Na szczęście pomoc policjantek z komisariatu w Obornikach Śląskich przyszła w porę i mieszkanka powiatu trzebnickiego trafiła pod opiekę lekarzy.

Zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego było, jest i będzie każdorazowo priorytetem w działaniach wszystkich policjantów. W takich sytuacjach zawsze liczy się każda sekunda. W miniony wtorek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Oborniki Śląskie znajduje się starsza kobieta, która prawdopodobnie potrzebuje pomocy.

Policjantki z obornickiego komisariatu sierż. szt. Barbara Springer oraz post. Patrycja Łagoda bezpośrednio po otrzymaniu tej niepokojącej informacji pojechały pod wskazany adres. Pomimo wołania oraz pukania do drzwi nikt nie reagował.

Funkcjonariuszki postanowiły wejść do środka. W jednym z pokoi znalazły leżącą na łóżku 75-letnią kobietę. Kontakt słowny z seniorką był utrudniony, nie była ona w stanie o własnych siłach się podnieść, była bardzo osłabiona. Mundurowe do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego udzieliły kobiecie pomocy przedmedycznej oraz utrzymywały z nią stały kontakt, a przybyli na miejsce strażacy podali mieszkance powiatu trzebnickiego tlen. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził, że był to stan zagrażający zdrowiu i życiu. Decyzją lekarza kobieta została przetransportowana do szpitala.

Ta historia jest kolejnym przykładem, że warto reagować.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony