Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 57-latkowi z podejrzeniem zawału

Data publikacji 25.08.2023

Dziś w nocy policjanci z Zamościa zauważyli mężczyznę opartego o barierkę pod wiaduktem. Jak się okazało, wymagał natychmiastowej pomocy. 57-latek miał bóle w klatce piersiowej i problemy z poruszaniem. Okazało się, że stał tam od kilku godzin, bo nie był w stanie wezwać pomocy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 57-latek z podejrzeniem zawału na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Zamościu starszy posterunkowy Paweł Antoszek i starszy posterunkowy Wojciech Zaśko patrolując dziś w nocy teren miasta sprawdzali rejon wiaduktu przy ulicy Lubelskiej. Zainteresowali się mężczyzną opartym o barierkę, który znajdował się pod wiaduktem.

Jak się okazało, wymagał on natychmiastowej pomocy medycznej. 57-latek uskarżał się na ból w klatce piersiowej i problemy z poruszaniem. Dodał, że znajdował się w tym miejscu od kilku godzin, ponieważ nie był w stanie wezwać pomocy.

Policjanci prawidłowo ocenili sytuację i szybko zareagowali. Udzieli mężczyźnie pomocy i za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. 57-letni zamościanin został przetransportowany do szpitala, celem dalszej hospitalizacji, ze wstępnym rozpoznaniem zawału.

Funkcjonariusze Policji w codziennej służbie nie tylko egzekwują prawo, ale też chronią i pomagają w każdej nieoczekiwanej sytuacji. „Pomagać i chronić” to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony